Final dramatic pentru CSU in meciul cu Oradea

Știri de Sibiu, 30.01.2015

CSU Sibiu a pierdut dramatic meciul disputat vineri seara, in deplasare, in fata CSM Oradea, scor final 84-83.

Dupa primele doua sferturi in care au fost condusi detasat de oradeni, elevii lui Miodrag Perisic si-au revenit spectaculos in ultima parte, reusind sa recuprereze de la o duferenta de 16 puncte, contributia lui Ceskovic si a lui BJ fiind decisiva.

Ultimul minut a fost de foc, cand CSU a reusit egalarea. Cosul victoriei a revenit insa gazdelor, care au castigat la un punct diferenta.

Pentru CSU au marcat: Milos Bojovic 32 de puncte, Matija Ceskovic 26p, Christofer Lee 9p, Octavian Popa Calotă 6p, Brandon Johnson 4p, Gediminas Zyle 4p și LeRoy Hurd 2p.