Lista definitivă cu candidaturile pentru Primăria Sibiu şi CL. Excluderi surpriză!

Știri de Sibiu, 06.05.2016

Formaţiuni politice precum Partidul România Mare, Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat sau Partidul Dreptăţii Sociale au fost scoase din cursa electorală la Sibiu înainte de start. Drept urmare, sibienii au de ales în iunie dintre 11 pretendenţi pentru postul de primar al oraşului şi 10 liste depuse de partide pentru funcţiile de consilieri locali.

În urma analizării cererilor de candidatură şi a dosarelor depuse, judecătorii Biroului Electoral Circumscriptie Nr. 1 Sibiu (B.E.C.M. Sibiu) au respins listele de candidaţi pentru Consiliul Local depuse de cinci partide politice şi un candidat independent.

De asemenea, din totalul de candidaturi depuse de partide pentru funcţia de primar al Sibiului trei au fost respinse, în timp ce un independent s-a retras. Printre cei care au vizat postul de primar al Sibiului şi au fost scos din cursă de B.E.C.M. Sibiu se numără şi alpinistul Teodor Tulpan, propunerea Partidului Ecologis Român. La fel ca şi majoritatea cazurilor, respingerea s-a datorat lipsei unei liste complete de semnături validate.

Pentru funcția de primar au fost acceptate 11 candidaturi, din care 9 din partea formațiunilor politice și 2 ale candidaților independenți, Biroul electoral al Circumscripției nr. 1 – Municipiul Sibiu adoptând hotărâri de admitere a acestora. 3 candidaturi pentru funcția de primar propuse de formațiuni politice au fost respinse (…)  1 candidat independent la funcția de primar
a renunțat la candidatură în termenul prevăzut de art.53 din Legea nr.115/2015″, precizează pentru stiridesibiu.ro B.E.C.M. Sibiu.

Astfel, schimbări au apătut şi în lista cu partidele care şi-au înscris iniţial candidaţi pentru a ocupa funcția de consilier în cadrul Consiliului Local Sibiu.

“Biroul electoral al Circumscripției nr. 1 –Municipiul Sibiu a adoptat hotărâri de admitere pentru 10 liste de candidați depuse de formațiuni politice și 1 candidat independent. Pentru 5 liste de candidați depuse de formațiuni politice s-au adoptat hotărâri de respingere iar 1 candidat ndependent a renunțat la candidatură în termenul prevăzut de art.53 din Legea nr. 115/2015″, mai informează B.E.C.M. Sibiu.

Candidaturile definitive pentru functia de primar al Municipiului Sibiu și pentru functia de consilier în cadrul Consiliului Local  Sibiu au fost consemnate în procesul verbal încheiat in sedinta B.E.C.M. Sibiu de miercuri, 4 mai.

Candidații înscriși în cursa electorală pentru alegerile locale din iunie au la dispoziție 30 de zile, începând de vineri, 6 mai, pentru a convinge alegătorii să le acorde votul. Începând cu 6 mai și până pe 4 iunie, la ora 7,00, se va desfășura campania electorală pentru alegerea primarilor și a consilierilor locali și județeni.

 CANDIDATURI DEFINITIVE pentru funcţia de PRIMAR AL MUNICIPIULUI SIBIU:

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT

1.SITTERLI OVIDIU – IOAN CONSILIER JURIDIC

PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL

2.POP RĂZVAN – CODRUȚ    ISTORIC
UNIUNEA NAȚIONALĂ PENTRU PROGRESUL ROMÂNIEI

3.GALAN DANIEL    ECONOMIST

PARTIDUL ALIANȚA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAȚILOR

4.POPESCU MARIUS    JURIST

FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMÂNIA

5.FODOR ASTRID CORA    ECONOMIST

PARTIDUL PUTERII UMANISTE (SOCIAL-LIBERAL)

6.ZEICU OVIDIU    DANSATOR

PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ

7. GLIGOR IOAN    ECONOMIST

PARTIDUL SOCIAL ROMÂNESC

8.PIȚU LUCIAN – GABRIEL    TEOLOG

PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ

9.FLORESCU EUGENIA    PROFESOR

CANDIDAT INDEPENDENT

10.MATEI ANA ALEXANDRINA    PENSIONAR

CANDIDAT INDEPENDENT

11.ZARĂ IOAN – ȘTEFAN    ECONOMIST

CANDIDATURI DEFINITIVE pentru funcţia de CONSILIER în CL SIBIU

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT

1.        SITTERLI OVIDIU-IOAN    JURIST     CONSILIER JURIDIC
2.        COLCERIU ELENA-MANUELA    PROFESOR    PROFESOR
3.        STROIE IOAN    JURIST    PENSIONAR
4.        TĂLĂU GHIORGHE     MEDIC    PROFESOR UNIVERSITAR DOCTOR
5.        COTÂRLĂ LIVIU    MEDIC     MEDIC – PRIMAR
6.        SIMTION CLAUDIA-MERY    PROFESOR     PROFESOR
7.        MITREA VASILE-TIBERIU    STUDENT    FERMIER
8.        MOȘIN DANIEL    INGINER    INGINER
9.        IAGĂRU ROMULUS    INGINER    PROFESOR UNIVERSITAR
10.        ALBU PARASCHIVA-ILDIKO    ECONOMIST     REGISTRATOR MEDICAL
11.        MUNTEAN NICOLAE    TEHNOLOG    TEHNOLOG
12.        BUCȘĂ TANIA-DORIS    LICENȚIAT ȘTIINȚE POLITICE    LOGISTIȚIAN
13.        VECERDEA ANDREI    ECONOMIST    ADMINISTRATOR FIRMĂ
14.        CARAULEANU CONSTANTIN     MAISTRU TURNĂTOR    PENSIONAR
15.        TOMASCHEK ADRIANA-MAGDALENA    PROFESOR     EDUCATOARE
16.              IACOVESCU MINODORA    JURIST    ADMINISTRATOR FIRMĂ
17.        BOLOGA IOAN    STRUNGAR    INFIRMIER
18.        GLIGOR ANGELICA-MIOARA    ASISTENT MEDICAL     ASISTENT MEDICAL
19.        CHEROIU IOANA    BUCĂTAR    AJUTOR BUCĂTAR
20.        MACARIE ION-DANIEL    ECONOMIST    ECONOMIST
21.        LUPU DENISA ELENA    FILOLOG    ANALIST RELAȚII CLIENȚI
22.        LUCA DELIA-MARIA    INGINER-ECONOMIC    SECRETAR-ECONOMIC
23.        DEMIAN PETRU-RAREȘ    INGINER    INGINER
24.        DEIAC FLOAREA-DANIELA    ECONOMIST     PENSIONAR
25.              LOTREAN CONSTANTIN     TEHNICIAN    PENSIONAR
26.              BOGDAN VASILE    MAISTRU AUTO    PENSIONAR
27.              LANGA CORNEL-IOAN    MEDIC VETERINAR    PENSIONAR
28.             VĂTĂU MIHAI    TEHNICIAN    PENSIONAR
29.             BABA IOAN-CRISTIAN    INGINER    DIRECTOR

PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL

1.    POP RĂZVAN-CODRUȚ    ISTORIC    DIRECTOR
2.    BRUNCHEA MARIANA-GABRIELA    ECONOMIST    DIRECTOR
3.    POPA VIRGIL    INGINER     VICEPRIMAR
4.    DRĂGAN TIBERIU-CORNEL    INGINER    ȘEF SERVICIU
5.    SPĂTARI OVIDIU-NICOLAE    DOCTOR INGINER    MANAGER DE PROIECT
6.    FOTACHE ROBERT-NICOLAE    EVALUATOR DE RISC    DIRECTOR VÂNZĂRI
7.    CÂNDEA IOAN-CIPRIAN    PREOT    CONSILIER
8.    BIBU ADRIAN-COSMIN    ECONOMIST    DIRECTOR MARKETING
9.    CIMPOCA EUGEN MARCEL    COMUNICARE ȘI RELAȚII PUBLICE    REGIONAL MANAGER
10.    FULEA CIPRIAN-GHEORGHE    ECONOMIST     ADMINISTRATOR
11.    SAVA LIVIA    PROFESOR    PENSIONAR
12.    LAZĂR DAN-SEBASTIAN    INGINER    ADMINISTRATOR
13.    PASKUJ ROBERT    ANALIST POLITIC    ADMINISTRATOR
14.    MAN OTILIA    INGINER    ADMINISTRATOR
15.    CONSTANTINESCU IOAN    PENSIONAR – MApN    PENSIONAR – MApN
16.    MERTOIU LIVIU    INGINER    PENSIONAR – MApN
17.    MINEA NICUȘOR    METALURGIST    PENSIONAR
18.    GABOR ANA    ADMINISTRATOR     ADMINISTRATOR PENSIUNE
19.    FRĂȚILĂ MARCELA-LUCIA    INGINER    ȘEF SERVICIU
20.    BRAȘOVEANU MARIUS-VASILE    ECONOMIST    FOTOGRAF
21.    IOSIF DACIAN-LIVIU    ECONOMIST    DIRECTOR VÂNZĂRI
22.    RĂDUCAN ALEXANDRU-NICOLAE    AVOCAT    AVOCAT
23.    MIHU CRISTIAN-LEONARD    INGINER    MANAGER
24.    BUTA SEBASTIAN-IULIAN    ECONOMIST    ADMINISTRATOR
25.    ROTAR IOAN-DANIEL    INGINER GEODEZ    INGINER GEODEZ
26.    IDU DORU-IOAN    MAISTRU    OPERATOR HIDRAULIC
27.    MANUIL OVIDIU-IOAN    SOCIOLOG    INSTRUCTOR AUTO
28.    LUPU IOAN    PROFESOR    PENSIONAR
29.    DÎRJAN LUCIAN    INGINER    INGINER

UNIUNEA NAȚIONALĂ PENTRU PROGRESUL ROMÂNIEI (UNPR)

1.    GĂLAN DANIEL    ECONOMIST    ECONOMIST
2.    VINTEAN ADRIANA    CONF. UNIV. DR    CONF. UNIV. DR. ULBS
3.    OȚOIU RADU    JURNALIST    ADMINISTRATOR S.C.
4.    STOIAN DIANA-ALEXANDRA    TRADUCĂTOR AUTORIZAT    TRADUCĂTOR AUTORIZAT
5.    REBEGEL OVIDIU-ȘTEFAN    HORTICULTOR    CURIER
6.    BLIDARU VIOLETA-MARIA     CROITOR    LUCRĂTOR COMERCIAL
7.    POPA LILIANA     PROFESOR    PENSIONAR
8.    REBEGEL ADRIAN SORIN       TEHNICIAN TOPOGRAF    ADMINISTRATOR S.C.

PARTIDUL ALIANȚA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAȚILOR (A.L.D.E.)

1.    GRAUR RADU-IOAN    INGINER     EXPERT
2.    POPESCU MARIUS    JURIST    ANALIST
3.    ARMENEAN-DRĂGAN IOAN-CORNEL     PROFESOR    PROFESOR
4.    RĂDULEȚ ADRIAN    PREOT    PREOT
5.    TELEA DORIN    PROFESOR    PENSIONAR
6.    MARIN FLORIN-ADRIAN    STUDENT    STUDENT
7.    MARIN MIHAI    CADRU MILITAR    ȘEF SERVICIU
8.    NICOARA ANCA-BRÎNDUȘA    INGINER    INSPECTOR ASIGURĂRI
9.    COSTEA ADRIAN    SUBINGINER    ȘEF SERV. AUTO
10.    MURAR ADINA-MINODORA    STUDENTĂ    AMANETAR
11.    ROȘCA MARCEL-ADRIAN    ECOMONIST    –
12.    BĂLAN CLAUDIU    ECONOMIST    REPREZENTANT VÂNZĂRI
13.    DAVID IOAN    MAISTRU INSTALATOR    INSTALATOR
14.    LUPEAN ALINA-DORINA    ECONOMIST    REFERENT MEDIU
15.    COSTEA CLAUDIU-DANIEL    ECONOMIST    MANAGER VÂNZĂRI
16.    KONYA MIHAI-GEZA    PROFESOR    INSPECTOR
17.    HANEA GABRIEL-NICOLAE    PROFESOR    PROFESOR
18.    CHESLĂREAN ALEX-VASILE    INGINER    INGINER
19.    BOIDOCAN IOAN GABRIEL    ECONOMIST    MANAGER
20.    SOLOMON ELENA ADRIANA    PROFESOR    PROFESOR
21.    GRITU GHEORGHE-LAURENȚIU    JURIDIC    CONSILIER JURIDIC
22.    RUSESCU ANCA-DELIA    PROFESOR    EDUCATOARE
23.    POP RALUCA-ALEXANDRA    ECONOMIST    ECONOMIST
24.    PETROVAI DELIA-CRISTINA     PROFESOR    PSIHOLOG
25.    ROȘU VIOREL    PROFESOR INGINER    DIRECTOR TEHNIC
26.    SOFRONIE CONSTANTIN     LICENȚIAT ÎN REL. COM. PUBLICE    ȘEF SERVICIU

FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMÂNIA (FDGR)

1.    FODOR ASTRID–CORA     ECONOMIST    VICEPRIMAR CU ATRIB. DE PRIMAR
2.    BOKOR CORINA    INGINER    CONSILIER LOCAL CU ATRIB. DE PRIMAR
3.    HERMANN GEROLD     PROFESOR    DIRECTOR COLEGIUL NAȚ. S. VON BRUKENTHAL
4.    NIEDERMAIER HELMUT-PAUL    ARHITECT    DIRECTOR I.C.S.U. SIBIU
5.    GÂRLEANU MARIA    ECONOMIST    PENSIONAR
6.    MEZEI PAUL-CONSTANTIN    INGINER    AGENT VÂNZĂRI
7.    BIRK ECATERINA    ECONOMIST    PENSIONAR
8.    LERNER HELMUT    LICENȚIAT ȘTIINȚE POLICITE     REFERENT CULTURAL
9.    GRECU BIANKE-MARION    PROFESOR    DIRECTOR ADJUNCT
10.    PINTER ZENO-KARL    PROFESOR    PROFESOR UNIVERSITAR
11.    PAVEL ANITA     PROFESOR     ASISTENT MANAGER
12.    FAZAKAS EKATERINA-ANNEMARIE     PSIHOLOG    PSIHOLOG
13.    KISS LORANT    MEDIC    PROFESOR UNIVERSITAR, MEDIC ȘEF
14.    NARTEA MONICA    PROFESOR ÎNV. PRIMAR    DIRECTOR ADJUNCT
15.    IUNESCH LIANA-REGINA    CADRU DIDACTIC     CONFERENȚIAR UNIV.
16.    GUIST SIMON-GERHARD    ELECTROENERGETICIAN    DIRECTOR PRODUCȚIE
17.    KONNERTH SARA     MATEMATICIAN    CONFERENȚIAR UNIV.
18.    BEER IOSEF     SUBINGINER    PENSIONAR
19.    LANGTALER LEOPOLD     INVĂȚĂTOR – EDUCATOR     DIRECTOR COMERCIAL
20.    VRANCEA MANUELA    INVĂȚĂTOARE    PROFESOR ÎN INV. PRIMAR
21.    DAHINTEN ALFRED-GERHARD     TEHNICIAN TOPO    PENSIONAR
22.    HELTMANN ANNELIESE-EVELINE     INVĂȚĂTOARE    PROFESOR INV. PRIMAR
23.    MARINOVICI BOGDAN-CONSTANTIN    LICEU SOCIO-UMANE    MANAGER FIRMĂ
24.    FUCHS CHRISTIAN-DIETER    ECONOMIST     MANAGER
25.    GRAFFIUS WILHELM    INGINER MECANIC    PENSIONAR
26.    DENGHEL IOAN-THOMAS    MEDIC STOMATOLOG    MEDIC STOMATOLOG
27.    STANCIU MARGARETA-MARIANA    SECRETARĂ     SECRETAR-DACTILOGRAF
28.    POP CHRISTA-LUCIA     EDUCATOARE    INVĂȚĂTOR-EDUCATOR
29.    BUDĂI ANCA-FELICIA    ELECTRICIAN    CASIERĂ

PARTIDUL PUTERII UMANISTE (SOCIAL-LIBERAL) (PPU)

1.    ZEICU OVIDIU     DANSATOR    DANSATOR
2.    ARSINTE OREST-DUMITRU    INGINER    MANAGER
3.     POPA BIANCA-MARIA    MEDIC    –
4.     ORLANDEA AUREL-DĂNUȚ     PSIHOLOG    TRAINER
5.     BROT DELIA-NICOLETA     PROFESOR    PROFESOR
6.     MĂRGINEAN FLORIN    PROFESOR    PROGRAMATOR PRODUCȚIE
7.     FULEA MIHAI-DAN     INGINER T.C.M.    CURIER
8.    NEDESCU ION-ADRIAN    PROFESOR    AGENT TRANSPORT
9.     DUJLEAG CĂTĂLIN    PROGRAMATOR I.T.    PROIECTANT SIST. INFO.
10.    BANCIU LUCIAN-IOAN    ECONOMIST    ANALIST ACHIZIȚII
11.    DUMITRU GHEORGHE-MARIUS    INGINER MECANIC    DIRECTOR VÂNZĂRI
12.    PUȘCAȘ DANIEL-ACHIM    STUDENT    STUDENT
13.    CHIRILĂ IONELA-DUMITRELA    LICENȚIAT ÎN DREPT    CASNICĂ
14.    VAIDA CRISTINA-CODRUȚA    ASISTENT MEDICAL    REPREZENTANT VÂNZĂRI
15.    PREDA DORIN-SEBASTIAN    MECANIC    ȘOFER AUTO
16.    PÎȚAN TITUS-OCTAVIAN    DANSATOR     DANSATOR
17.    ZEICU DOINA-LILIANA    CONFECȚIONER    SECRETARĂ
18.    HĂUȘ NICOLAE-EUGEN    ȘOFER PROFESIONIST    ȘOFER
19.    OLTEANU GHEORGHE    FINISOR    STIVUITORIST
20.    CHIRIȚĂ VERGIL    FORJOR     FORJOR
21.    GRĂDINARU NICOLAIE    INSTALATOR    PENSIONAR
22.    GASPAR LIVIU     ELECTROMECANIC    MECANIC AUTO
23.    BOARIU TEODOR    PRELUCĂTOR PRIN AȘCHIERE    LUCRĂTOR COMERCIAL
24.    LUCACS IOSIF    MACARAGIU    CASNIC
25.    MOLNAR MARINELA    PRELUCĂTOR PRIN AȘCHIERE    CASNICĂ
26.    BENDIK IONELA    CONFECȚIONER    CASNICĂ
27.    CRISTEA NICOLAE    LĂCĂTUȘ    PESNIONAR

PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ (PMP)

1.    GLIGOR IOAN    ECONOMIST    ECONOMIST
2.    POPA SIMONA-DIANA    JURIST    AVOCAT
3.    CIBU ANCA    AVOCAT    AVOCAT
4.    STANCA CONSTANTIN-CRISTIAN    ACTOR    ACTOR
5.    ILUȚ DORIN    JURIST    CONSULTANT JURIDIC
6.    MOLDOVAN IOAN-DAN    TEHNICIAN    TEHNICIAN
7.     NISTOR STELIANA    ANTRENOR    ANTRENOR
8.    VULCU DIANA    TEHNICIAN VETERINAR    TEHNICIAN VETERINAR
9.    ZAPOROJAN MIHAI-ADRIAN    JURNALIST    JURNALIST
10.    MATEI CĂLIN-NICOLAE    INGINER    ADMINISTRATOR
11.    RĂPUNTEAN-MIHAI DANIELA-CRISTINA    INGINER    CHIMIST
12.    MUNTEAN NICOLAE    JURIST    CONSILIER JURIDIC
13.    CIUNGAN OCTAVIAN-IULIAN    JURIST    MEDIATOR
14.    COLTOR GEORGINA-ANCA    ASISTENT MEDICAL    ASISTENT MEDICAL
15.    OROSZ IRINA    INFIRMIERĂ     INFIRMIERĂ
16.    DUMITRESCU OTILIA-CRISTINA    MEDIC    MEDIC
17.    BUZDUGHINĂ EUGEN    MUNCITOR    MUNCITOR
18.    ȘEPEȚAN RADU    TEOLOG    ȘOMER
.19.    BULIGA DRAGOȘ MARIAN    ECONOMIST    ȘOMER
20.    STANCIU MIHAELA CRISTINA    ECONOMIST    COORDONATOR SERV. CLIENȚI
21.    GRIGORE FLORIAN EUGEN     BUCĂTAR     BUCĂTAR
22.    IPISTARU ANDREEA ALEXANDRA    ASISTENT MEDICAL    ASISTENT MEDICAL
23.    TOLCIU ADRIANA MIOARA    INGINER     INGINER
24.    MOISEI ANCA    FARMACIST     FARMACIST
25.    GEORGESCU ANGELICA    ECONOMIST     SECRETAR
26.    SAVA EUGENIU CĂTĂLIN    MEDIC    MEDIC
27.    CANCIU DENISE DANIELA    FARMACIST    FARMACIST
28.    CÎNDEA REMUS GEORGE     ECONOMIST    ECONOMIST
29.     DĂNCĂNEȚ DANIIL TUDOR     TEHNICIAN     TEHNICIAN

PARTIDUL SOCIAL ROMÂNESC (PSRO)

1.     PIȚU LUCIAN GABRIEL    TEOLOG    –
2.     ORLANDEA OVIDIU-SIMION    INGINER    INSPECTOR DAUNE
3.     ANCUȚA DANIELA-EUGENIA    ECONOMIST    EXPERT CONTABIL
4.     DRĂGAN NICOLAE-MIHAI    ELECTRONIST    PENSIONAR
5.    DRĂGAN MARIUS-NICOLAE    ÎNVĂȚĂTOR-EDUCATOR    –
6.     FLOREA ALEXANDRU-FLORIAN    INGINER CONSTRUCTOR    ADMINISTRATOR

PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ (PRU)

1.     FLORESCU EUGENIA     JURIST    CADRU DIDACTIC UNIV.
2.     COSTEA VASILE-LUCIAN    ECONOMIST    DIRECTOR
3.      TATU ALECSANDRU-BOGDAN    DESIGNER    DESIGNER
4.      MIEREANU OLGA    PROFESOR    CADRU DIDACTIC
5.      ALION PETRE    MANAGER    ADMINISTRATOR
6.    STOENESCU RADU-DORU    PENSIONAR    PENSIONAR
7.       CRISTEA EMILIA    PENSIONAR    PENSIONAR
8.       CĂLINESCU MARIANA    PENSIONAR    PENSIONAR
9.     GNANDT ANDREI    TEHNICIAN DENTAR    TEHNICIAN DENTAR
10.    MANOFU GABRIEL-FLORIN    AVOCAT     AVOCAT
11.    CRĂCIUN ELENA    PENSIONAR    PENSIONAR
12.    CRĂCIUN RADU-ANDREI    JURNALIST    ȘOMER
13.    FLOAȘA SIMONA-VERONICA     ECONOMIST    COORDONATOR TRANSPORTURI
14.    DESPESCU MARIA    PENSIONAR    PENSIONAR
15.    TATU ȘTEFAN-IOAN    TEHNICIAN DENTAR    TEHNICIAN DENTAR
16.    CONSTANTINESCU ALEXANDRA-MARIA    ECONOMIST    CONSULTANT FINANCIAR
17.    MITRICEL SÎRBU-NICOLAE    PENSIONAR    PENSIONAR
18.    CĂLINESCU DUMITRU     PENSIONAR    PENSIONAR
19.    KARIM MARIA    MEDIC    MEDIC
20.    CAZAN FILIP    MUNCITOR    SCULER MATRITER
21.    CAZAN SERGIU-IONUȚ    STUDENT    STUDENT
22.    BOȘTINĂ RADU-MARIUS    AGENT DE PAZĂ     PAZNIC
23.    NEGREA IOAN    PENSIONAR    PENSIONAR
24.    OPRIȘ CAMELIA-LILIANA       INSPECTOR ASIGURĂRI    INSPECTOR ASIGURĂRI
25.    NEAGU VALENTIN    PENSIONAR    PENSIONAR
26.    CÂRSTEA CORNEL       PENSIONAR    PENSIONAR
27.    FELSEGHI ADRIAN-VASILE    PROFESOR    CADRU DIDACTIC
28.    BUCURENCIU LIVIU-VIOREL    LUCRĂTOR COMERȚ    VÂNZĂTOR
29.    BOBOLOȚIU LIVIU    LUCRĂTOR COMERȚ    VÂNZĂTOR

PARTIDUL ECOLOGIST (PE)
1.    GHEORGHE CRINU-DUMITRU    JURIST    TEHNICIAN
2    TULPAN TEODOR-PETRU    PROFESOR    INSTRUCTOR
3.    NAN FLORIAN MIRCEA    REDACTOR    REDACTOR
4.    CIOROIANU CECILIA-ELENA    PROFESOR    PROFESOR

CANDIDAT INDEPENDENT

1.LASCU DORU    JURIST    TEHNICIAN COORDONATOR TRANSPORTURI




Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.