CSU Sibiu, înfrântă în ultimul minut de Dinamo (UPDATE)

Știri de Sibiu, 30.10.2016

CSU Sibiu a pierdut dramatic partida disputată duminică seara împotriva echipei Dinamo București, scor final 79 : 73 (18 – 20 15 – 18 17 – 24 29 – 11).

După o partidă dominată în totalitate de sibieni, gazdele au reușit o revenire spectaculoasă în ultimul sfert, recuperând diferență de 14 puncte de care se bucura Sibiul.

Ultimul minut al meciului a fost decisiv. Sportivii lui Dinamo a reușit să preia controlul pe teren (74-73), situație care i-a destabilizat complet pe elevii lui Dan Fleșeriu.

Pentru CSU au marcat:   Hardy- 24 de puncte, Popescu -14 puncte, Mijajlovic -14 puncte și Lalovic -10 puncte.

UPDATE: Dan Fleșeriu- antrenor CSU Sibiu: ”Ne-am relaxat prea repede și am crezut că meciul e gata înainte de a fi defapt. Este încă o înfrângere greu de digerat, dar care trebuie să ne forțeze să ne organizăm mai bine, atât antrenorii cât și jucătorii, și să răspundem cu o agresivitate mai mare adversarilor”.