Doi sibieni, campioni naţionali la karate

Doi tineri de la clubul sportiv Satori Kai din Sibiu au obţinut cea mai înaltă distincţie la Campionatul Naţional de Karate Kyokushin organizat la finalul lunii aprilie la Baia Mare.

campioni karateOvidiu Hulea a câştigat titlul de campion national la KUMITE CADETI, categoria 15-16 ani minus 55 kilograme, iar  Andreea Pavel, categoria 15-16 ani 60 kilograme , a câştigat titlul de campion naţional la KATA şi KUMITE.

Sportivii se antrenează cu sensei Ioan Berghea şi spun că sunt recunoscători colegilor de sala cu care s-au antrenat şi senseiului Dan Relinschi, în special, pentru antrenamentele de kata.

După Campionatul Naţional organizat de  Federatiei Romane de Karate Kyokushin la Baia Mare, Ovidiu Hulea şi Andreea Pavel se vor pregăti pentru noile competiţii şi stagii inaintea Campionatului European care se va desfăşura în luna octombrie in Lituania.