Miriuță a reziliat contractul cu Hermannstadt

Știri de Sibiu, 14.06.2019

La scurt timp după ce a salvat echipa de la retrogradarea din Liga 1, Vasile Miriuță părăsește echipa de fotbal a Sibiului pentru o echipă din Ungaria. Oficialii Hermannstadt au anunțat că Miriuță a reziliat contractul vineri.

”În cursul zilei de astăzi, antrenorul principal al echipei noastre, Vasile Miriuță a reziliat contractul cu echipa noastră, optând să fie mai aproape de familia sa și să antreneze la o echipă de prima ligă din Ungaria”, anunță Teodor Birț, presedintele FC Hermannstadt

Reprezentanții clubului sibian i-au mulțumit lui Miriuță pentru ”devotamentul său din acest sezon și pentru profesionalismul său la conducerea echipei”.

”Îi suntem cu toții recunoscători lui “Tati” pentru atingerea obiectivului în condițiile dificile ale acestui sezon. Datorită priceperii și încrederii sale necontenite în atingerea țelului propus suntem în continuare în Liga 1!Mult succes în viitor, Vasile!
La Sibiu vei fi oricând bine venit!”, a transmis Birț pe Facebook.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.