FC Hermannstadt, victorie categorică cu Dinamo pe ”Municipal”

Știri de Sibiu, 08.12.2019

Sibienii au punctat prima victorie pe ”Municipal” de la venirea lui Eugen Neagoe la echipă. FC Hermannstadt s-a impus sâmbătă seara în fața Dinamo Bucureşti cu scorul de 4-2, meci contand pentru etapa a 20-a a Ligii I de fotbal.

Primu gol al partidei a fost marcat de pentru Sibiu de portughezul Yazalde (15), Dinamo reusind să egaleze prin Deian Sorescu în minutul 50. A urmat Dâlbea, care a marcat pentru gazde, din fază fixă, la fel și Viera (77).

În minutul 86 Yazalde și-a dublat reusita și a marcat al patrulea gol pentru FC Hermannstadt, golul final al partidei fiind marcat pentru Dinamo în prelungiri, de Slavko Perovic.

Victoria de sambata aseara marchează și prima victorie de la venire alui Eugen Neagoe pe banca tehnică a Sibiului.