FC Hermannstad, 3-1 cu Chindia

Știri de Sibiu, 18.09.2020

FC Hermannstadt a învins vineri seara, în deplasare, cu scorul de 3-1 formaţia Chindia Târgovişte, meci contând pentru etapa a 4-a a Ligii I de fotbal.

Gazdele au deschis scorul cu în minutul 10 prin Daniel Popa, iar FC Hermannstadt a egalat în minutul 31 prin brazilianul Romario.
Andrei Sântean a impus superioritatea pentru Sibiu, în minutul 41, dintr-o lovitură liberă, iar David Mayoral a pecetluit victoria în minutul 82, prin reluarea în plasă a unei mingii trimisă greşit cu capul spre propriul portar de Iacob.

”Cu un penalty obținut și un gol de toată frumusețea, Andrei Sintean a fost declarat omul meciului de specialiștii LPF”, a transmis FC Hermannstad pe pagina de Facebook.

Echipa condusă de Ruben Albes a punctat vineri seara, pe Stadionul “Ilie Oană” din Ploiești, prima victorie în actuala ediţie de campionat.