O persoană rănită în urma unui accident cu trei mașini pe drumul spre Ocna Sibiului
11.07.2025 Un bărbat în vârstă de 46 de ani a fost transportat la spital, vineri, în urma unui accident cu trei mașini implicate produs pe DN 7H, în zona podului peste autostradă, la ieșirea spre localitatea Șura Mică. Potrivit Poliției, accidentul produs pe drumul care face legătură spre Ocna Sibiului a fost generat de șoferul unei mașini care a intrat pe contrasens în timp ce circula pe direcția Sibiu - Ocna Sibiului.
”La ieșirea spre Șura Mică, din cauze care urmează a se stabili, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Sibiu, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în coliziune cu un autoturism condus pe sensul opus de către un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Cristian.
Ulterior, autoturismul condus de către bărbatul din Cristian a fost proiectat într-un alt autoturism, condus pe direcția Sibiu - Ocna Sibiului de către un bărbat în vârstă de 46 de ani, din județul Alba”, a precizat purtătorul de cuvânt al Poliției Sibiu.
Șoferul ultimei mașini a avut nevoie de ajutor medical și a fost transportat la spital.
El a fost preluat de un echipaj SMURD și dus la spital, conștient, cu multiple contuzii.
Traficul în zona accidentului a fost restrictionat, derulându-se alternativ, pentru asigurarea intervenției.
