Tânăr tâlhărit în zona magazinului McDonald's din Șelimbăr; doi din cei trei agresori, reținuți
04.02.2026 Doi tineri în vârstă de 21 și 28 de ani din Sibiu au fost reținuți pentru tâlhărie iar un altul de 14 ani este cercetat penal în stare de libertate, acuzați fiind că au agresat un alt tânăr în vârstă de 20 de ani ca să îi ia telefonul. Agresiunea s-a produs marți seara în zona magazinului McDonald's din Șelimbăr, au precizat pentru știrideSibiu.ro surse judiciare.
Cei trei atacatori sunt cercetați penal pentru tâlhărie calificată.
”În fapt, la data de 03 februarie a.c., în jurul orei 19:40, în localitatea Șelimbăr, aflându-se în proximitatea unei societăți comerciale de pe strada Sibiului, un tânăr de 20 de ani ar fi fost agresat fizic de către trei persoane necunoscute, care i-ar fi sustras telefonul mobil, iar ulterior au plecat de la fața locului”, a anunțat Poliția.
Agresorii su fost prinși după câteva ore, pe strada George Topârceanu din Sibiu, de unde polițiștii au recuperat telefonul furat.